داروسازی طب مفید نیکان

لابراتوار داروسازی اوا در سال 1341 طبق پروانه تاسیس بهداری افتتاح و در سال 1361 مطابق عقد صلح ، به شرکت داروسازی مداوا با مسئولیت محدود که در سال 1352 به شماره 16981 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده بود، منتقل گردید. شرکت داروسازی مداوا در جهت توسعه فعالیت های خود اقدام به جلب مشارکت شرکت های داروسازی معتبر بین المللی نمود و در نهایت موفق به انعقاد قرارداد به منظور تولید تحت لیسانس محصولات شرکت های نوارتیس سوئیس و دسیتین آلمان در سال های 1390 و 1391 گردید. این شرکت در ادامه طرح توسعه تولیدات تحت لیسانس خود و با هدف گسترش تولید داخلی ، اقدام به راه اندازی سایت جدیدی نمود. سرانجام در سال 1395 سایت دوم ، به عنوان شرکت جدید تولیدی گروه شفایاب از شرکت مادر منتزع و با نام داروسازی مداوا تحت لیسانس شرکت نوارتیس سوئیس بازگشایی شد و سایت اولیه با عنوان شرکت داروسازی طب مفید نیکان (مفید فارما) از ابتدای سال 1396 شروع به فعالیت نمود که در نهایت پس از بازسازی کامل خطوط تولیدی ، دستگاه های تولیدی و سیستم های آبسازی و هواسازی های خود براساس آخرین استانداردهای GMP اقدام به تولید داروهای خوراکی جامد نمود.

چشم انداز و ماموریت

شرکت داروسازی طب مفید نیکان با تکیه بر توانمندی های موجود در حوزه تحقیقات با هدف توسعه محصولات سبد دارویی خود امیدوار است که بتواند با ایجاد تنوع در دسته های درمانی تولیدی خود بخشی از نیاز دارویی کشور را پوشش دهد. همچنین این شرکت با بازسازی کامل خطوط تولید خود ، در جهت نیل به اهدافی چون تولید تحت لیسانس محصولات مختلف شرکت های بایر و دسیتین آلمان ، تولید و عرضه داروی با کیفیت مورد قبول و قابل رقابت در بازار دارویی و افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان به موازات تلاش در راستای حفظ سهم بازار ، حضور خویش در بازار را پررنگ تر نموده و با دستیابی به سودآوری مناسب در صدد این امر است که فعالیت های خود را در زمینه های مختلف تولید انواع اشکال دارویی افزایش دهد.

چشم انداز

امکانات

سایت داروسازی مفید با زیربنایی به مساحت 10000 متر مربع در یکی از بهترین مناطق صنعتی کشور به نام شهرک صنعتی هشتگرد واقع شده است. این کارخانه با اتکا به سرمایه انسانی مجرب در حوزه های مختلف و با دارا بودن آزمایشگاه های مجهز کنترل کیفیت ، انبار های استاندارد مواد اولیه ، و خطوط تولید مطابق با استانداردهای GMP ، علاوه بر تولید محصولات متنوع ، در راستای تامین داروهای حیاتی و مورد نیاز جامعه فعالیت می نماید.

خطوط تولید

در سه خط تولید جامدات شرکت داروسازی طب مفید نیکان بیش از 50 قلم دارو به صورت قرص ، کپسول ، ساشه و پودر انواع و دسته های دارویی از قبیل قلبی ، عروقی ، ضد درد و التهاب ، مکمل ها و اعصاب و روان و غیره تولید می گردد. در این شرکت یک خط مجزا جهت فرایندهای تولیدی محصولات تحت لیسانس وجود دارد. خطوط تولیدی شرکت داروسازی طب مفید نیکان در سال 1396 به طور کامل و با رعایت اصول استاندارد و بین المللی و GMP بازسازی گردیده که همزمان با این فرایند ، تمامی دستگاه ها و تجهیزات در حال جایگزینی با تجهیزات به روز و استاندارد است.اینستاگرام